Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^ Back to Top
facebook

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5

im. gen. Władysława Sikorskiego w Siedlcach

     

 

Wycieczka do Warszawy

W ramach Rządowego Programu Bezpieczna+ uczniowie ZSP Nr 5 w Siedlcach 9 października 2017 roku byli na wycieczce w Warszawie promującej alternatywne formy spędzania czasu wolnego.

Program wycieczki obejmował zwiedzanie Sejmu i Senatu, „Niewidzialnej wystawy” oraz projekcję filmu w kinie 6D.

Podczas zwiedzania Parlamentu RP przewodnicy oprowadzili młodzież po budynkach Sejmu i Senatu, zaprezentowali miniwykład o historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu oraz zapoznali uczniów z pracą, obowiązkami i prawami parlamentarzystów.

„Niewidzialna Wystawa” czyli 40 minutowa interaktywna podróż odkrywająca przed uczniami świat skąpany w ciemnościach, zmuszająca do polegania wyłącznie na zmyśle słuchu, węchu, dotyku i równowagi, a nie na wzroku, który dostarcza człowiekowi ok. 80% informacji. Pod opieką niewidomych (niedowidzących) przewodników zwiedziliśmy całkiem wyciemnione pomieszczenia wiernie odwzorowujące scenariusze znane z życia. Specjalna kompozycja dźwięków i zapachów pozwoliła zapomnieć, że jesteśmy na wystawie. W realnym życiu to my, ludzie zdrowi, pomagamy osobom niewidomym i słabo widzącym. Jak się okazuje, sami nie jesteśmy w stanie obejść się bez ich pomocy w świecie ciemności.

Kino 6D było dla uczestników wycieczki formą rozrywki, łącząca projekcje filmową w 3D z mnóstwem realistycznych efektów specjalnych. Dzięki połączeniu realnych efektów
z trójwymiarowym obrazem uczniowie odczuli na własnej skórze doznania bohaterów filmu.